Według danych GUS Gorzów Wielkopolski jest liderem w Polsce pod względem liczby rozwodów. Tuż za Gorzowem w tym niechlubnym rankingu plasują się Gdynia i Gdańsk.

W naszym kraju w ostatnich latach obserwujemy wzrost liczby rozwodów. W poprzednich latach w Polsce liczba rozwodów rocznie regularnie przekraczała 60 tysięcy, co w porównaniu z początkiem lat 90-tych oznacza ponad 50-procentowy wzrost liczby rozwodów. Tendencja wzrostowa liczby rozwodów jest jeszcze bardziej widoczna jeśli przyjrzymy się ilości rozwodów wśród młodych małżeństw, która obecnie w skali całego kraju przekracza 30%.

Rozwody – Gorzów Wielkopolski liderem rankingu

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2015 roku Gorzów Wielkopolski jest liderem wśród największych miast Polski w rankingu największej liczby rozwodów orzekanych na 10 tysięcy mieszkańców. W Gorzowie Wielkopolskim na każde 10000 mieszkańców przypada aż 28,1 rozwodów. Gorzów wyprzedza w tym rankingu Gdynię (25,9 rozwodów na 10 tys. mieszkańców) oraz Gdańsk (25,5). Wśród liderów innego rankingu rozwodów znajduje się także województwo lubuskie. Według danych z roku 2014 na każde 1000 zawartych małżeństw zawartych w województwie lubuskim rozpadło się 434 – co jest wskaźnikiem najwyższym w Polsce. Kolejne miejsca w rankingu zajęły województwo dolnośląskie (425,5 rozwodów na 1000 nowo zawartych małżeństw), województwo kujawsko-pomorskie (418) i województwo zachodniopomorskie (408,4). Na drugim biegunie w tych rankingach znajdują się mieszkańcy Łodzi, Tychów, Rzeszowa oraz województw małopolskiego i podkarpackiego.

 


O nas

Kancelaria Radcy Prawnego Marty Dubiec zajmuje się pomocą prawną w zakresie, między innymi, prawa rodzinnego, prawa handlowego, prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych, prawa cywilnego oraz prawa niemieckiego. Świadczymy usługi prawne na rzecz przedsiębiorców, instytucji państwowych i samorządowych, osób prawnych oraz osób fizycznych Nasza kancelaria prawna znajduje się na terenie miasta Gorzów Wielkopolski.


 

Źródła:  portalsamorzadowy.pl | kurier.pap.pl